Svět dalekohledů s.r.o.
Svět Dalekohledů - www.svetdalekohledu.cz
Hledat
(prázdný)

Všechny slevy

Monarch 8.5x56 DCF

Špičkový lovecký dalekohled z portfolia profesionálního výrobce optiky Nikon. Monarch disponuje skvělou optikou s vysokou světelností a rozlišením. Je konstruován pro použití za šera či velmi špatných světelných podmínek.

Výrobce:Nikon
Zvětšení:8.5x
Průměr objektivu:56mm
Ø výstupní pupily:6.6mm
Předsunutí výstupní pupily:19.2mm
Šířka zorného pole (m):108.5m/1000m
Úhel zorného pole (reálný):6.2°

Více detailů

cena:    10 990 Kč vč. DPH

BAA617AA
dostupnost: již se nedodává již se nedodává

Dalekohledy Monarch DCF se již dále nevyrábějí - jsou nahrazeny novou řadou MONARCH 5 ED

  • Profesionální lovecký dalekohled kombinující skvělé mechanické zpracování a výtečnou ergonomii se špičkovou optikou
  • Čočky a hranoly opatřené vícenásobnými antireflexními vrstvami pro jasný a perfektně ostrý obraz
  • Střechové hranoly s vrstvami pro fázovou korekci zaručují vysoké rozlišení
  • Vodotěsné (do hloubky 1 m po dobu 5 minut) tělo plněné dusíkem proti zamlžování, maximálně odolávající nepříznivým povětrnostním podmínkám
  • High-eyepoint konstrukce okulárů (vysunovací očnice se 4mi polohami) pro snadné pozorování celého zorného pole i při použití brýlí
  • Ostřící šroub má velmi jemný chod (1.5 otáčky - 540° - mezi dorazy) a je pogumovaný. Díky tomu je ostření velmi přesné a plynulé i v mrazu a extrémních podmínkách
  • Pogumovaný povrch pro větší odolnost proti nárazům a příjemné, komfortní držení
  • Velmi praktické krytky objektivů jsou napevno spojeny s objektivy a dají se i pootáčet - nehrozí tedy jejich ztráta či překážení ve výhledu
  • Lehké tělo z polykarbonátu vyztuženého skleněnými vlákny
  • Ekologická optická skla bez příměsí olova a arzénu

Modelová řada Monarch je konstruována pro náročné uživatele a časté používání. Všechny disponují vysokým rozlišením a to zejména díky optickému sklu BaK4 třídy A opatřenému vícenásobnými antireflexními vrstvami FMC a fázovými vrstvami na střechových optických hranolech. Vynikají taktéž neotřelým designem doprovázeným precizním dílenským zpracováním s mnoha originálními prvky, jako např. napevno uchycené krytky objektivů s možností pootočení. Díky této maličkosti se výrazně zvyšuje životnost objektivových čoček a jejich antireflexních vrstvev, protože použití krytek je výrazně usnadněno a nehrozí ani jejich ztráta.
Všechny "Monarchy" jsou plně vodotěsné (do hloubky 1m po dobu 5ti minut!) díky použití těsnících "O-kroužků" a plněné dusíkem, čímž je zcela odstraněn problém s mlžením vnitřních částí dalekohledu. Jsou proto použitelné za libovolných extrémních podmínek - za deště, mrazu, sněžení či za mlhy. Celá řada zahrnuje osm různých dalekohledů s parametry - 8x36, 10x36, 8x42, 10x42, 12x42, 8.5x56, 10x56, 12x56. S takové šíře si rozhodně vybere každý náročný uživatel - turista, lovec či ornitolog.
Model se zvětšením 8,5x a rozměrnými objektivy o průměru 56 mm poskytuje skvělý obraz i za nízké hladiny osvětlení a je proto zcela optimální pro lovecké účely - na čekanou atp.

TIP: Tým Světa dalekohledů provedl srovnávací testování dalekohledu Monarch 8.5x56 za stížených světelných a klimatických podmínek společně s několika konkurenčními výrobky. Testování proběhlo 24.11. od 19-22h za sychravého počasí při teplotě těsně pod 0°C a velmi špatné viditelnosti.
Testování ukázalo, že dalekohled poskytuje optické kvality srovnatelné s výrazně dražšími modely Meopta Meostar B1 8x56 (doporučená MOC 22.900,- vč. DPH - SKLADEM!!) a Steiner NightHunter XP 8x56 (doporučená MOC 24.990,- vč. DPH). Rovněž po mechanické stránce nikterak nezaostává, spíše naopak..

Pozn. autora: Test byl proveden na základě "zvědavosti" autorů (dlouholetých uživatelů dalekohledů) se snahou o maximální objektivitu a jeho cílem rozhodně není znevýhodnění zmíněných "konkurenčních" výrobků, které o svých kvalitách rozhodně přesvědčili. Výběr je samozřejmě jen na Vás, nicméně Vaši pozornost si tento dalekohled rozhodně zaslouží... Přijďte a vyzkoušejte jej.. Váš tým Svět dalekohledů.

Zvětšení 8.5x
Průměr objektivu 56mm
Ø výstupní pupily 6.6mm
Předsunutí výstupní pupily 19.2mm
Šířka zorného pole (m) 108.5m/1000m
Úhel zorného pole (reálný) 6.2°
Úhel zorného pole (zdánlivý) 49.4°
Nejkratší ostřící vzdálenost 10m
Relativní světelnost 43.6
Index stmívání 21.82
Optické sklo BaK4
Typ antireflexních vrstev FMC
Fázové vrstvy ano
Vodotěsný ano
Plnění dusíkem ano
Barva šedo-černá
Rozměry (mm) 197x144
Hmotnost celková 1140g

Žádné komentáře.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidávat komentářeCopyright © 2011 Svět dalekohledů s.r.o.

Firemní košile pro vaše podnikání. Kvalitní nábytek z masivního dřeva a doplňky do domácnosti. Kosile pro zdravotnictvi od VAVI.