Svět dalekohledů s.r.o.
Svět Dalekohledů - www.svetdalekohledu.cz
Hledat
(prázdný)

Montana 10.5x45 ED

Montana 10.5x45 ED
Klikněte pro zobrazení detailu
 • Montana 8.5x45 ED
 • Montana 8.5x45 ED
 • Montana ED - kožená brašna

Kvalita, kvalita a zase kvalita - i tak se dají stručně charakterizovat dalekohledy modelové řady Montana ED. Precizní zpracování mechaniky v kombinaci se špičkovou optikou = dalekohled, který uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky.

Výrobce:Bresser
Objednací číslo:17-01100
Konstrukce:lineární
Zvětšení:10.5x
Průměr objektivu:45mm
Ø výstupní pupily:4.29mm
Předsunutí výstupní pupily:17mm

Více detailů

cena:    26 900 Kč vč. DPH

17-01100
dostupnost: do týdne od objednání do týdne od objednání

 

Dalekohledy Montana představují vrchol v nabídce binokulárních dalekohledů Bresser Optik. Jde o profesionálně zpracované dalekohledy s výtečným dílenským zpracováním a důrazem na vysokou kvalitu optické části. Nově jsou dalekohledy této řady inovovány, na designu se podílel sám pan Rolf Bresser. K výrobě jsou použity hodnotné materiály, dalekohledy proto budí dojem výrazně dražšího, až luxusního zpracování.

Řada ED je oproti porro modelům této řady navíc vybavena nově vyvinutými fázovými vrstvami SHR (Super High reflection) - vysoce odrazivými vrstvami (odrazivost až 99.9% !), které společně s unikátními antireflexními vrstvami "Flat Multi" přináší nevídaně jasný až brilantní obraz plný detailů s velmi vysokou ostrostí. V kombinaci s ED objektivy poskytuje modelová řada Montana ED obraz s minimálním zkreslením i v krajích zorného pole.

Fluoridové optické sklo ED (Extra-low Dispersion) má velmi nízkou disperzi (rozklad světla), která se u běžných dalekohledů projevuje zkreslením v podobě rozkladu světla na barevné složky (disperze je způsobená lomem světla, kdy při každém lomu dojde k nepatrné odchylce dráhy jednotlivých vlnových délek). V důsledku potlačení této vady je obraz velmi věrný a má také vysoké rozlišení za všech světelných podmínek.
Vnější plochy optických členů jsou pak ošetřeny vrstvou Oil-Phobic Coating, která odpuzuje vodu, mastnotu i nečistoty čímž usnadňuje čištění a tím i prodlužuje životnost antireflexních vrstev.

Tělo dalekohledů je vyrobeno z magnézia
, které vykazuje vysokou odolnost, jak proti mechanickému poškození, tak proti teplotním výkyvům a to vše při hmotnosti nižší než hliník. Všechny pohyblivé díly, jako ostřící šroub či očnice jsou vyrobeny z hliníku a mají tak výrazně delší životnost než u plastových komponent levnějších přístrojů. Dalekohledy jsou samozřejmě vodotěsné (do hloubky 1m po dobu 5minut) a plněné dusíkem proti vniku vlkosti a nečistot.

 • Špičkový dalekohled pro ornitologii, myslivost a pozorování přírody - všechny pohyblivé komponenty jsou vyrobeny z hliníkové slitiny pro dlouhou a bezchybnou funkčnost
 • Vyšší třída optického skla - BaK4 a nově vyvinuté Flat FMC antireflexní vrstvy poskytují velmi ostrý obraz i v krajích zorného pole bez nežádoucích barevných vad a zkreslení
 • Oil-Phobic coating - speciální ochranná vrstva vně objektivů odpuzuje vodu, mastnotu a nečistoty a prodlužuje tím životnost antireflexních vrstev
 • Výborná světelnost - vhodný na pozorování za šera (noční lov apod.)
 • Precizní pogumování pro jisté a stabilní držení dalekohledu i jednou rukou
 • Tělo je vyrobeno z magnesia, které je velmi lehké a odolné a je plněno dusíkem
 • Vodotěsnost do hloubky 1m po dobu pěti minut, díky plnění N2 se nemlží ani při použití za deště a odolá také velkým teplotním výkyvům
 • Stavitelné očnice jsou pogumované, netlačí a mají několik poloh pro optimální nastavení každého uživatele, při spodní poloze lze dalekohled používat i s brýlemi bez zúžení zorného pole
 • Točítko dioptrické korekce (+- 2D) je tradičně pod pravým okulárem a je žebrovaně pogumované
 • V ceně je kvalitní kožená brašna, široký popruh, krytky objektivů a okulárů

Drahokam v bohatém sortimentu Bresser Optik - tak lze bez nadsázky nazvat dalekohledy modelové řady Montana. Precizní, téměř dokonalé zpracování až do posledního detailu a vysoká kvalita všech použitých materiálů - to je Montana. Optické sklo BaK-4 a FMC antireflexní vrstvy jsou zárukou ostrého a jasného obrazu až do krajů zorného pole.

Polohovací očnice mají tři polohy a umožňují přesné nastavení oční vzdálenosti od čoček okulárů - tím i jednoduché a pohodlné pozorování pro uživatele s brýlemi. Jednotlivé polohy mají zřetelné záskoky a nehrozí tak samovolné sjíždění očnic do spodní polohy.

Oil-Phobic coating jsou speciálně vyvinuté ochranné vrstvy, které Bresser zcela poprvé použil právě u této modelové řady. Jejich účelem je ochrana objektivů proti ulpívání nečistot jako jsou kapky vody, mastnota, otisky prstů a prach. Díky této odpudivé vrstvě není ani za deště zhoršen průhled dalekohledem, protože voda volně odtéká a nezanechává kapky a nežádoucí mapy po jejich zaschnutí. Tato vrstva tak výrazně usnadní následné čištění dalekohledu a tím výrazně prodlouží životnost porvrchu čoček.

Objednací číslo 17-01100
Konstrukce lineární
Zvětšení 10.5x
Průměr objektivu 45mm
Ø výstupní pupily 4.29mm
Předsunutí výstupní pupily 17mm
Šířka zorného pole (m) 109/1000m
Úhel zorného pole (reálný) 6.22°
Úhel zorného pole (zdánlivý) 65.4°
Nejkratší ostřící vzdálenost 2.5m
Relativní světelnost 18.37
Index stmívání 21.73
Optické sklo BaK4
Typ antireflexních vrstev Flat Multi + Oil-Phobic Coating
Fázové vrstvy ano, SHR
Vodotěsný ano, do 1m / 5min
Plnění dusíkem ano
Typ ostření centrální, vnitřní
Očnice otočné, hliníkové, 3 polohy
Typ objektivu (členy/skupiny) 4/3 (ED)
Typ okuláru (členy/skupiny) 6/4
Dodáván včetně kožená brašna, krytky, řemen
Barva šedá
Rozměry (mm) 155x55x128
Hmotnost celková 770g

Žádné komentáře.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidávat komentářeCopyright © 2011 Svět dalekohledů s.r.o.

Firemní košile pro vaše podnikání. Kvalitní nábytek z masivního dřeva a doplňky do domácnosti. Kosile pro zdravotnictvi od VAVI.