Svět dalekohledů s.r.o.
Svět Dalekohledů - www.svetdalekohledu.cz
Hledat
(prázdný)

Nikon Laser 550AS

Sofistikované laserové dálkoměry Nikon kombinují nedostižnou optickou výkonnost s ideální přenosností. Umožňují rychlá měření v metrech a yardech a mohou znamenat důležitý rozdíl v mnoha situacích od golfu přes lov až po práci na moři.

Výrobce:Nikon
Objednací číslo:BKA090AA
Zvětšení:6x
Průměr objektivu:21mm
Rozsah měření (m):10-500
Ø výstupní pupily:3.5mm
Předsunutí výstupní pupily:18.2mm

Více detailů

cena:    10 990 Kč vč. DPH

BKA090AA
dostupnost: již se nedodává již se nedodává


Jste-li na lovu, je přesnost vším - znamená rozdíl mezi úspěchem a neúspěchem. Laserové dálkoměry Nikon, které jsou oceňovány za vynikající optický výkon a špičkový design, využívají k měření vzdálenosti laserovou technologii a indikují digitálně vzdálenost objektu v metrech nebo yardech. Série laserových dálkoměrů Nikon sahá od modelů vybavených funkcí měření úhlů k dálkoměrům určeným výhradně pro lov. V mnoha situacích mohou skutečně znamenat zásadní rozdíl a umožní vám zasáhnout cíl.

 • Rychlé a snadné ovládání ulehčuje přesné určení vzdálenosti. Stisknutím tlačítka lze měřit přímočarou (aktuální) vzdálenost, horizontální vzdálenost, výšku, úhel a vertikální vzdálenost (rozdíl výšky dvou objektů).
 • Dva LCD displeje: Výsledky měření jsou zobrazovány na interním a externím LCD displeji. Externí displej zobrazuje všechny naměřené hodnoty současně.
 • Systém přepínání priority objektů: Umožňuje volit ze dvou režimů měření. Režim priority prvního objektu upřednostňuje nejbližší objekt, režim priority vzdáleného objektu upřednostňuje nejvzdálenější objekt.
 • Vysoce kvalitní monokulár se zvětšením 6x a vícenásobnými antireflexními vrstvami pro jasný obraz.
 • Vodotěsné tělo utěsněné pomocí O-kroužků a plněné dusíkem pro zvýšenou odolnost proti nepříznivým povětrnostním podmínkám.
 • High-eyepoint konstrukce okuláru poskytující jasně zřetelné kompletní zorné pole i uživatelům dioptrických nebo slunečních brýlí.
 • Trvalé měření po dobu až 20 s umožňující měřit v rychlém sledu různé objekty.
 • Indikace aktuální vzd.: V krocích po 0,5m do vzd. 100m, po 1m nad vzd. 100m
 • Indikace horizontální vzd.: V krocích po 0,2m do vzd. 100m, po 1m nad vzd. 100m
 • Indikace měření úhlů: Po 0,1° (do hodnoty 10°), po 1,0° (nad hodnotu 10°)
 • Bezpečnostní a EMC standardy: VCCI class B, Class 1M Laser product (IEC60825-1:2001)
 • Přístroj je vybaven funkcí automatického vypnutí (aktivuje se po době nečinnosti v délce cca 30 s)

Produktový list k modelům 350 a 550 ke stažení zde (1.5MB, pdf)

Vysoce výkonný laserový dálkoměr pro vzdálenosti do 500 metrů. Laserový dálkoměr 550A S je vybaven vestavěným sklonoměrem umožňujícím měření vzdáleností včetně přepočtu naměřených hodnot vzhledem k úhlu náklonu přístroje. Díky tomuto vybavení lze snadno měřit výšku, vertikální odstup (rozdíl výšky dvou objektů), horizontální vzdálenost a aktuální vzdálenost (přímočarou). Výsledky jednotlivých měření se zobrazují na interním a externím LCD displeji. Na externím LCD displeji se zobrazují všechna měření současně.
Rychle a snadno použitelný přístroj je vybaven systémem přepínání priority objektů umožňujícím volbu dvou režimů měření: Režimu priority prvního objektu, který upřednostňuje nejbližší objekt a je určen pro golf. Režimu priority vzdáleného objektu, který upřednostňuje nejvzdálenější objekt a je určen pro lov.

Systém přepínání priority objektů: Režim priority prvního objektu zobrazuje vzdálenost nejbližšího objektu z více hodnot získaných během jediného měření - tento režim je užitečný při lovu pro získání okamžité hodnoty vzdálenosti osamělého jelena na louce před stromy nebo ohradou. Režim priority vzdáleného objektu zobrazuje vzdálenost nejvzdálenějšího objektu z více hodnot získaných během jednoho měření - tento režim je užitečný při lovu v silně zalesněných oblastech, kde mohou být lovená zvířata částečně zakryta podrostem nebo křovinami.

Pozn.: Technologie přítomná v laser. dálkoměrech vybavených sklonoměrem má svůj původ v geodetických přístrojích (umožňuje měření vzdálenosti a úhlu) a byla vyvinuta společností Nikon Corporation. Mezi geodetickými výrobky, ve kterých má tato technologie svůj původ, lze uvést zejména první vysoce pokrokový elektronický přístroj Total Station DTM-1

Souhrn vlastností všech modelů: Modely 800S a 1200S disponují rozsahem měření od 10m do 730m resp. 1100m. Ostatní modely mají pak shodný rozsah 10-500m. Dálkoměr 350G je základním modelem pro využití při golfu apod., model 550 je pak konstruován zejména pro lesníky či pro zaměřování v zalesněném prostoru.
Modely 550AS a Forestry 550 jsou dále vybaveny vnějším LCD displejem a vestavěným sklonoměrem s jejichž pomocí dokáží kromě aktuální vzdálenosti zobrazit i vzdálenost horizontální (např. k "patě" domu měříte-li vzdálenost ke střeše), pozorovací úhel a dále výpočtem určí i výšku pozorovaného objektu. Díky tomu naleznou využití nejen na sportovištích, ale i ve stavebnictví, lesnictví, myslivosti, při vědeckých vyměřováních i všeobecném pozorování. Všechny modely se velmi jednoduše ovládají (zapnutí přístroje i měření jedním tlačítkem). Po stanovené době se sami vypínají pro úsporu životnosti baterie.

Objednací číslo BKA090AA
Zvětšení 6x
Průměr objektivu 21mm
Rozsah měření (m) 10-500
Ø výstupní pupily 3.5mm
Předsunutí výstupní pupily 18.2mm
Šířka zorného pole (m) 105/1000m
Úhel zorného pole (reálný)
Relativní světelnost 12.25
Optické sklo BaK4
Typ antireflexních vrstev FMC
Vodotěsný vodotěsný+N2
Zdroj energie 1x CR2 (3 V)
Barva oranžová
Rozměry (mm) 130x69x45
Hmotnost celková 210g

Žádné komentáře.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidávat komentářeCopyright © 2011 Svět dalekohledů s.r.o.

Pneumatiky Sailun levně a rychle. Autopujcovna Praha . Pneu Firestone za výhodné ceny!